Dni otwarte na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach

Budynek Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach w Sosnowcu

1 i 2 marca 2018 roku na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego odbywać będą się dni otwarte. Na program wydarzania składają się wykłady, prezentacje i warsztaty przygotowane przez studentów oraz nauczycieli akademickich z trzech instytutów wchodzących w skład wydziału. Zajęcia mają przybliżyć uczestnikom problemy współczesnej nauki i techniki oraz zaprezentować pracę i wyniki badań naukowców.

Dla uczniów odwiedzających wydział wydarzenie będzie okazją do poznania zarówno specyfiki proponowanych kierunków kształcenia, jak i miejsca, z którym być może zwiążą się na kilka najbliższych lat.

ikona pdf Zaproszenie na dni otwarte (pdf / 252 kB)

Zajęcia zaplanowane w Instytucie Informatyki (ul. Będzińska 39, Sosnowiec) dotyczyć będą takich zagadnień, jak: sterowanie postaciami i obiektami w środowiskach wirtualnych, tworzenie gier komputerowych, programowanie obiektowe czy skanowanie 3D.
ikona pdfProgram Instytutu Informatyki (pdf, 76 kB)

W programie przygotowanym przez Instytut Technologii i Mechatroniki (ul. Żytnia 12, Sosnowiec) zaplanowano: zwiedzanie laboratoriów, przegląd dotychczasowych osiągnięć z zakresu mechatroniki, mikromechatroniki oraz nowoczesnych, funkcjonalnych materiałów ceramicznych, wykłady poświęcone odnawialnym źródłom energii oraz robotom, a także warsztaty z modelowania 3D.
ikona pdfProgram Instytutu Technologii i Mechatroniki (pdf, 410 kB)

Uczestnicy zajęć organizowanych przez Instytut Nauki o Materiałach (ul. 75 Pułku Piechoty 1A, Chorzów) będą mogli dowiedzieć się, czym jest inżynieria materiałowa, jak polimery zmieniły świat, poznać niezwykłe dzieje pleśni, a także metody wykorzystywane do kontroli jakości i zużycia materiałów stosowanych w lotnictwie lub rolę modelowania numerycznego w rozwoju transportu szynowego.
ikona pdfProgram Instytutu Nauki o Materiałach (pdf; 1,70 MB)