„Czy starożytni Rzymianie bywali nad Rawą?”. Spotkanie z cyklu „Źródła kultury europejskiej”

Zdjęcie: fragment budynku Wydziału Nauk Społecznych oraz deptak UŚ

„Źródła kultury europejskiej” to cykl ośmiu wykładów pomyślanych jako dialog poszczególnych dyscyplin naukowych uprawianych na Wydziale Nauk Społecznych, mający wskazać na wielość sposobów myślenia stanowiących podstawę współczesnej kultury. Odbywające się co miesiąc spotkania adresowane są do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Najbliższy wykład pt. „Czy starożytni Rzymianie bywali nad Rawą?” rozpocznie się 20 lutego 2018 roku o godz. 11.05 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych (Katowice, ul. Bankowa 11). Prelekcję wygłosi prof. zw. dr hab. Wiesław Kaczanowicz – kierownik Zakładu Historii Starożytnej.

Ikona pdf Harmonogram spotkań (pdf, 470 kB)