Briefing prasowy nt. gry rehabilitacyjnej

Mikrofony

W poniedziałek 6 maja 2019 roku o godz. 10.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, aula im. Kazimierza Lepszego) rozpocznie się briefing prasowy poświęcony innowacyjnym rozwiązaniom z inżynierii biomedycznej. Naukowcy z Instytutu Informatyki zaprezentują grę rehabilitacyjną z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej adresowaną do pacjentów w każdym wieku, wymagających stałej lub czasowej rehabilitacji narządu ruchu, mających problemy pourazowe, a także schorzenia neurologiczne i ortopedyczne.

O możliwościach zastosowania gry rehabilitacyjnej oraz procesie jej tworzenia opowiedzą autorzy rozwiązania, pracownicy Zakładu Komputerowych Systemów Biomedycznych: dr Paweł Janik, dr Małgorzata Janik, doktorant mgr inż. Michał Pielka, a także pracownik Zakładu Modelowania i Grafiki Komputerowej dr Grzegorz Machnik.