Briefing prasowy „100 dni do matury. Wielkie odliczanie”

28 stycznia 2016 r. o godz. 9.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 29) odbędzie się briefing prasowy pt. „100 dni do matury. Wielkie odliczanie”. W spotkaniu z mediami udział wezmą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów, którzy opowiedzą o tym, w jaki sposób przez najbliższe 100 dni Uniwersytet Śląski będzie wspierać maturzystów. Dla dziennikarzy zaplanowano quiz maturalny, który przybliży formułę zajęć prowadzonych w ramach UŚM.

Przed briefingiem rozpocznie się akcja „Nie śpię, bo odliczam dni do matury”. W ramach inicjatywy na Facebooku przez 100 dni będą publikowane konkursy i informacje o wydarzeniach związanych z maturą oraz ciekawostki dotyczące nie tylko przedmiotów maturalnych, ale także struktury egzaminu dojrzałości.

Uniwersytet Śląski Maturzystów udziela uczniom wsparcia merytorycznego w ramach następujących projektów edukacyjnych:

• Zimowe Powtórki Maturalne – w drugim tygodniu ferii zimowych maturzyści powtórzą najtrudniejsze zagadnienia i dowiedzą się jak unikać najczęściej popełnianych błędów. Powtórki prowadzone będą z następujących przedmiotów: matematyki, języka polskiego, historii, WOS-u, biologii i chemii.
  • Intensywne Warsztaty Maturalne – od lutego uczniowie będą mogli uczestniczyć w zającach prowadzonych w oparciu o koncepcję nauki przez doświadczenie i nowoczesne metody nauczania („odwrócona klasa”, gamifikacja). Cykl warsztatów obejmuje 25 godzin.
  • Nocne Powtórki Maturalne – celem projektu jest zachęcenie uczniów i nauczycieli do wychodzenia poza znane rozwiązania edukacyjne, do eksperymentowania z formą, wykorzystywania nowych metod i narzędzi dydaktycznych. W 2015 roku nocne powtórki zostały zorganizowane w Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie, wzięło w nich udział ponad 3000 osób.

Dodatkowo maturzyści będą mogli skorzystać z warsztatów, których celem jest wzmocnienie motywacji:

• „Jak zmotywować się przed maturą? Trening motywacyjny”,
  • „W poszukiwaniu siebie. Mocne strony i wartości w perspektywie przyszłego zawodu”.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty UŚM dostępne są na stronie: www.maturzysta.us.edu.pl.

„dziennikzachodni.pl” - „100 dni do matury. Wielkie odliczanie. Uniwersytet Śląski pomaga maturzystom” (28.01.2016).

„edulandia.pl” - „100 dni do matury. Wielkie odliczanie” (27.01.2016).

„kurier.pap.pl” - „W Katowicach ruszają nocne powtórki i trening motywacyjny przed maturą” (29.01.2016).

„naukawpolsce.pap.pl” - „Katowice/ Nocne powtórki i trening motywacyjny przed maturą” (29.01.2016).

„dzieje.pl” - „W Katowicach nocne powtórki i trening motywacyjny przed maturą” (28.01.2016).

„katowice.tvp.pl” - „Nocne powtórki i trening motywacyjny przed maturą” (28.01.2016).