Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

30.05.2018 - 15:10 aktualizacja 30.05.2018 - 15:10
Redakcja: admin

Od 25 do 27 maja 2018 roku w Lublinie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W zawodach udział wzięli lekkoatleci z ponad 60 uczelni.

Nasza uczelnia była reprezentowana przez 22 sportowców. W lekkoatletyce mężczyzn drużyna z Uniwersytetu Śląskiego zajęła 6. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów (według typów uczelni), poprawiając dorobek punktowy niemal dwukrotnie w porównaniu z ubiegłorocznymi wynikami. Najlepsze rezultaty indywidualne wśród naszych reprezentantów osiągnęli: Julia Korzuch, która w biegu na 400 m zdobyła brązowy medal w klasyfikacji ogólnej i z czasem 54.69 pobiła swój rekord życiowy oraz Szymon Waskin – w biegu na dystansie 1500 m wywalczył srebro z czasem 3:56.88.