52. inauguracja roku akademickiego

herb Uniwersytetu Śląskiego

W poniedziałek 7 października 2019 roku Uniwersytet Śląski zainaugurował pięćdziesiąty drugi rok akademicki. Uroczystość odbyła się w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych.

W programie wydarzenia przewidziano m.in. przemówienie inauguracyjne JM Rektora UŚ prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, immatrykulację studentów i doktorantów, a także nadanie tytułów Profesora Honorowego Uniwersytetu Śląskiego, które otrzymali: prof. dr hab. inż. Alicja Wakulicz-Deja, prof. zw. dr hab. Adam Lityński oraz prof. zw. dr hab. Józef Ciągwa. Wykład inauguracyjny pt. „Wiedza to nie wszystko… O wartościach i odpowiedzialności uniwersytetu” wygłosił prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Andrzej Kowalczyk Wystąpienie rektora prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka inaugurujące nowy rok akademicki
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Podczas uroczystości wręczona została także nagroda „Pro Scientia et Arte”. Wyróżnienie przyznane w uznaniu za wybitne dokonania naukowe i dydaktyczne w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych otrzymała prof. dr hab. Danuta Stróż, natomiast w dziedzinie nauk humanistycznych i artystycznych nagroda została przyznana prof. zw. dr. hab. Wiesławowi Banysiowi, rektorowi Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016.

Wydarzenie transmitowała Telewizja internetowa Uniwersytetu Śląskiego.

Inauguracje roku akademickiego 2019/2020 w poszczególnych kampusach Uniwersytetu Śląskiego:

Afisz (plik jpg)