41. Ogólnopolski Zjazd Kół Naukowych Geografów

Logo Wydziału Nauk o Ziemi

Od 16 do 18 listopada 2018 roku na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Będzińska 60) odbywać się będzie 41. Ogólnopolski Zjazd Kół Naukowych Geografów, którego celem jest popularyzowanie wiedzy geograficznej.

Tematem przewodnim spotkania adresowanego do członków kół naukowych geografów, studentów oraz doktorantów geografii i dziedzin pokrewnych, a także młodych geografów z całej Polski, będzie „Antropopresja a środowisko”. W programie zjazdu zaplanowano między innymi sesje referatowe oraz posterowe, podczas których uczestnicy zaprezentują wyniki realizowanych przez siebie badań.

Organizatorami zjazdu, nad którym patronat honorowy objęli JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz dziekan Wydziału Nauk o Ziemi prof. dr hab. Leszek Marynowski, jest Studenckie Koło Naukowe Geografów UŚ. Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.

Plakat reklamujący wydarzenie: na zielonym tle nazwa wydarzenia oraz logo organizatora i wydziału