facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

25. edycja Uczelnianej Ligi Koszykówki Amatorskiej

Piłka

Uczelniana Liga Koszykówki Amatorskiej (ULKA) to najstarsza liga gier zespołowych na Uniwersytecie Śląskim. Rozgrywki organizowane są już od 25 lat, a ich inicjatorem był mgr Piotr Nowak – kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

25. edycja meczów ligowych rozpoczęła się 22 listopada 2017 roku. W tegorocznych rozgrywkach zmierzy się 10 amatorskich drużyn koszykarskich, a mecze odbywać będą się co tydzień w środy o godz. 17.00 i 18.00 w obiektach sportowych UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12). Ich organizatorami są pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ – mgr Witold Wróblewski i mgr Leszek Binert.

Koszykarskie rozgrywki ligowe zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. W dwudziestopięcioletniej historii zawodów zdarzały się sezony, w których startowało nawet 25 drużyn, a sprawozdania z zawodów prezentowane były w programie „Rzut za trzy” emitowanym przez stację TVN.