16. edycja seminarium „Problem granic w filozofii i nauce”

Budynek Wydziału Nauk Społecznych UŚ

W październiku rozpocznie się szesnasta edycja interdyscyplinarnego seminarium Instytutu Filozofii i Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego dotycząca granic poznania. Pierwszy z cyklu wykładów poświęcony będzie „Granicom interpretacji (literaturoznawczej)?”, temat omówi prof. zw. dr hab. Józef Olejniczak z Zakładu Teorii Literatury Wydziału Filologicznego UŚ. Seminarium odbędzie się w środę 12 października 2016 roku o godz. 15.30 w sali sympozjalnej III na Wydziale Nauk Społecznych (Katowice, ul. Bankowa 11).

Wykład dotyczyć będzie odpowiedzi na pytanie o granice interpretacji jako praktyki docierania do rozumienia tekstu literackiego. Będzie także mowa o współczesnych praktykach interpretacyjnych, które wydają się w ostateczny sposób zrywać z mitem obiektywności poznania w naukach humanistycznych.

Ikona pdf Streszczenie wykładu (dokument pdf)

Ikona pdf Program cyklu wykładów „Problem granic w filozofii i nauce” (dokument pdf)

Plakat dotyczący seminarium (program zamieszczony został powyżej w pliku pdf )