Zmiany w organizacji ruchu w związku ze szczytem klimatycznym ONZ

30.11.2018 - 10:13 aktualizacja 30.11.2018 - 10:13
Redakcja: admin

W związku ze szczytem klimatycznym ONZ w Katowicach wystąpią zmiany w organizacji ruchu obowiązujące do 17 grudnia 2018.

Ruch kołowy oraz pieszy zamknięty zostanie wyłącznie na terenach Strefy Kultury, która stanowić będzie miejsce zamkniętej strefy obrad delegatów, ulice zamknięte:

• Olimpijska,
  • Góreckiego,
  • Dobrowolskiego (od wjazdu na teren Muzeum Śląskiego do ul. Góreckiego).

Zakazy zatrzymywania się pojazdów będą obowiązywać dla ulic:

• al. Roździeńskiego (jezdnia północna) od ul. Dobrowolskiego do Ronda,
  • Dobrowolskiego (obie jezdnie),
  • Dudy-Gracza (obie jezdnie) od ulicy Pańki do al. Roździeńskiego,
  • Pańki od wyjazdu z parkingu hotelu Novotel do ulicy Dudy-Gracza,
  • Kopalnianej od Markiefki do Ścigały,
  • Ścigały od Kopalnianej do Nadgórników,
  • Nadgórników od Ścigały do Dobrowolskiego.

Zakazy nie będą dotyczyć zatok postojowych wydzielonych poza jezdniami.

Dodatkowo od 2 do 4 grudnia zostają wprowadzone zakazy zatrzymywania się na ulicy:

• Dworcowej – na odcinku od ul. Św. Jana do ul. Dyrekcyjnej (włącznie z placem znajdującym się od strony wiaduktu),
  • Uniwersyteckiej – na odcinku od al. Roździeńskiego do ul. Moniuszki z utrzymaniem postoju dla taksówek. Dodatkowo na fragmencie ul. Piastowskiej od strony ul. Uniwersyteckiej,
  • Wojewódzkiej – na odcinku od strony ul. Plebiscytowej do ul. Sienkiewicza,
  • Bytkowskiej – w rejonie hotelu,
  • al. Roździeńskiego – wzdłuż jezdni w stronę Sosnowca na odcinku od ul. Uniwersyteckiej do ul. Dudy Gracza,

natomiast w komunikacji miejskiej nie są planowane ograniczenia.

Zakazami ruchu pieszych objęte zostaną chodniki przy Spodku wzdłuż al. Roździeńskiego i al. Korfantego, fragment ul. Olimpijskiej w rejonie MCK oraz ul. Góreckiego z zapewnieniem dojść do posesji. Cała Strefa Kultury, z wyjątkiem Muzeum Śląskiego i NOSPR, będzie zamknięta dla mieszkańców. Zamknięte zostaną też kładki: z ul. Uniwersyteckiej do Strefy Kultury oraz nad ul. Olimpijską.

Dodatkowe zmiany 3, 12, 13 i 14 grudnia:

• 3 grudnia po godz. 16.00 planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu samochodowego al. Korfantego od ronda do ul. Katowickiej w obu kierunkach,
  • planowane jest również wprowadzanie na bieżąco dodatkowych, krótkotrwałych zmian w organizacji ruchu, szczególnie w okresie 12–14 grudnia.

Szczegółowe informacje na temat zmian w ruchu drogowym publikowane będą na bieżąco na stronie: www.katowice.eu.

Mapka Katowic  Mapa Katowic z zaznaczeniem utrudnień w ruchu | pdf; 2,6 MB