Złote medale na Akademickich Mistrzostwach Śląska w wyciskaniu sztangi leżąc

07.06.2018 - 15:29 aktualizacja 07.06.2018 - 15:29
Redakcja: admin

6 czerwca 2018 roku odbywały się Akademickie Mistrzostwa Śląska w wyciskaniu sztangi leżąc, które zorganizowane zostały przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. Uniwersytet Śląski w Katowicach reprezentowało siedmiu zawodników: Marta Domino, Klaudia Nowak, Grzegorz Szklarz, Mikołaj Paździoch, Wiktor Kubis, Kamil Mokrzyński, Bartosz Kawala. Wśród dziewczyn w kategorii open najlepsza okazała się Klaudia Nowak – studentka I roku filologii rosyjskiej na Wydziale Filologicznym). Złoty medal zarówno w kategorii open, jak i w kategorii +120 kg wywalczył Grzegorz Szklarz (doktorant afiliowany przy Instytucie Fizyki).

Trenerem sekcji trójboju siłowego jest mgr Bartosz Ligas ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.