XXII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

XXII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, organizowany przez Uniwersytet Śląski oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” UŚ, rozpocznie się 29 sierpnia o godz. 16.30. W festiwalu wezmą udział zespoły z Serbii, Indonezji, Syrii, Niemiec, Węgier, Włoch, Turcji, Rosji, Nepalu i Polski. Szczegółowe informacje oraz program są dostępne na stronie internetowej festiwalu.

Krótka historia festiwalu

Historia festiwalu zaczyna się w 1979 roku. Na zaproszenie Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” zjechali na Śląsk młodzi tancerze z najróżniejszych zakątków świata. Wkrótce impreza weszła na stałe do kalendarium Ogólnopolskiej Rady Studenckich Zespołów Pieśni i Tańca oraz CIOFF-u (Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej) i stała się ważnym wydarzeniem kulturalnym w regionie. Początkowo festiwal odbywał się w latach nieparzystych, od 1999 jest imprezą coroczną. W organizację festiwalu zaangażowane są władze Uniwersytetu Śląskiego oraz Stowarzyszenie Kultury i Folkloru Ziem Polskich Patria.

Program XXII Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego