XVIII uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś zaprasza na XVIII uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu, który odbędzie się 7 czerwca 2014 r. (sobota) o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (ul. Zacisze 3). Koncert, poświęcony „Pieśniom neapolitańskim”, poprzedzi wykład prof. zw. dr. hab. Bogdana Dembińskiego pt. „Magna Graecia i pitagorejski projekt matematycznego przyrodoznawstwa”.

Uroczystość transmitowana będzie online.

Wykonawcy: Orkiestra „Camerata Impuls”, Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Anna Wiśniewska-Schoppa – sopran, Adam Sobierajski – tenor, Małgorzata Kaniowska – dyrygent. Przygotowanie chóru – dr hab. Izabella Zielecka-Panek. Koncert poprowadzą dr Małgorzata Mendel i Jacek Filus.

Koncert zamknięty. Rezerwacja biletów została zakończona.

Partner strategiczny

Sponsor