XVII Szkoła Fundacji Rektorów Polskich

25.05.2016 - 16:17, aktualizacja 25.05.2016 - 16:17
Redakcja: admin

Fundacja Rektorów Polskich (FRP) w partnerstwie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) po raz kolejny organizuje spotkanie dla kanclerzy, kwestorów i dyrektorów finansowych. XVII Szkoła Fundacji Rektorów Polskich będzie się odbywać od 29 maja do 1 czerwca 2016 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz w obiekcie konferencyjnym hotelu Przystań w Olsztynie.

Podczas spotkania omawiana będzie tematyka związana z planami i tendencjami rozwojowymi szkolnictwa wyższego do 2020 roku, przedstawiona zostanie propozycja platformy komunikacyjnej dla pracowników administracyjnych i władz uczelni, a także zagadnienia dotyczące audytów i kontroli zarządczej w szkołach wyższych z perspektywy Ministerstwa Finansów. W programie przewidziano również debatę panelową z udziałem gości i uczestników Szkoły dotyczącą planowanych zmian w szkolnictwie wyższym. Gościem specjalnym spotkania będzie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący KRASP prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, a wykład inauguracyjny pt. „Kondycja banków w Polsce w świetle najnowszych regulacji ustawowych” wygłosi prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

Szczegółowe informacje oraz program spotkania dostępne są na stronie: www.frp.org.pl