XVII Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki

Od 13 do 15 maja 2015 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będzie XVII Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki – największa w Polsce konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z archiwistyką. Tegoroczna XVII edycja odbędzie się w Katowicach, które już po raz trzeci gościć będą studentów i doktorantów z ośrodków akademickich z całej Polski.

Patronat nad konferencją objęli m.in.: dziekan Wydziału Nauk Społecznych UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Kaczanowicz, prezes Polskiej Akademii Nauk Oddział w Katowicach prof. dr hab. Józef Dubiński, a także dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach dr hab. Piotr Greiner.

Opiekę naukową nad zjazdem sprawują pracownicy Zakładu Archiwistyki i Historii Śląska UŚ – dr Mirosław Węcki oraz dr Wacław Gojniczek.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://historia.org.pl.