facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

XVI uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś zaprasza na XVI uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu, który odbędzie się 2 czerwca 2012 r. (sobota) o godz. 18.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (ul. Zacisze 3).
Wydarzenie będzie transmitowane online przez Telewizję internetową UŚ.

Koncert zostanie poświęcony „Muzycznym stolicom świata”. Wykonawcy: Orkiestra Muzyków Śląskich, chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” i chór kameralny „Ad libitum”, Agnieszka Piass – sopran, Sabina Olbrich-Szafraniec – sopran, Mateusz Zajdel – tenor, Ireneusz Miczka – baryton, Dariusz Górniok – fortepian, Daniel Lis – akordeon, bandoneon, Tomasz Spaliński – gitara, Marcin Żupański – saksofon, flet. Drygent – Igor Dohovič. Przygotowanie zespołów – dr Izabella Zielecka-Panek. Koncert poprowadzi dr Małgorzata Mendel.

Podczas uroczystości prof. zw. dr hab. Ryszard Kaczmarek wygłosi wykład pt. „Witamy swoich i żegnamy obcych. »My« i »oni« na Górnym Śląsku w 1922 roku”. Wystąpi również Chór Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Dyrygent – prof. UŚ dr hab. Waldemar Sutryk, fortepian – Maciej Musiał.

Koncert zamknięty. Rezerwacji biletów można dokonywać do 29 maja 2012 r.
Szczegółowych informacji udziela Biuro Promocji i Imprez Akademickich UŚ pod nr. tel.: 32 359 21 52 oraz adresem e-mail: koncert@us.edu.pl.