XVI Konkurs Wiedzy Technicznej

21 marca 2012 r., o godz. 9.00 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ w Sosnowcu rozpocznie się drugi etap XVI Konkursu Wiedzy Technicznej. Zakwalifikowało się do niego 113 uczniów z 36 szkół województwa śląskiego i 2 szkół z województwa małopolskiego.

Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne, mające na celu wyłonienie reprezentacji danej szkoły. W drugim etapie uczestnicy wezmą udział w teście, którego tematyka obejmie zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, informatyki i przedmiotów ogólnotechnicznych.

Pytania konkursowe zostały przygotowane przez pomysłodawcę konkursu prof. UŚ dr. hab. Jana Ilczuka – dziekana Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach – oraz grono współpracowników.

Turniej, którego początki sięgają 1997 roku ma nie tylko promować przedmioty ścisłe, ale również zachęcić uczniów do podjęcia studiów na kierunkach technicznych.

Patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objęli: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prezydenci zagłębiowskich miast: Sosnowca – Kazimierz Górski, Będzina – Łukasz Komoniewski i Dąbrowy Górniczej – Zbigniew Podraza.