XLV Olimpiada Geograficzna na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ

07.02.2019 - 17:46, aktualizacja 07.02.2019 - 17:46
Redakcja: admin

9 i 10 lutego 2019 roku na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu odbywać się będą zawody II stopnia (okręgowe) XLV Olimpiady Geograficznej. Wezmą w niej udział uczniowie z 34 szkół z województwa śląskiego. W pierwszym dniu zawodów uczniowie rozwiążą trzy testy, natomiast w niedzielę wezmą udział w quizie oraz będą odpowiadać na wylosowane pytania, które będą dotyczyć charakterystyki fizycznogeograficznej wybranego obiektu i sposobu zagospodarowania z obszaru Polski i Europy.

Uczniowie z najwyższą liczbą punktów zostaną zakwalifikowani do zawodów ogólnopolskich, które będą odbywać się od 10 do 14 kwietnia 2019 roku w I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. Zwycięzcy zawodów centralnych mają szansę na udział w zawodach międzynarodowych: VI Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej (Suwałki, czerwiec/lipiec 2019 roku) oraz XVI Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej (Hong Kong, od 30 lipca do 5 sierpnia 2019 roku).

Przewodniczącym Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej jest dr hab. Adam Hibszer z Katedry Geografii Fizycznej UŚ.