XIX uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś zaprasza na XIX uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu, który odbędzie się 13 czerwca 2015 r. (sobota) o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (ul. Zacisze 3). Koncert  „Brzegi Dunaju”, poprzedzi wykład prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka pt. „Cicha woda...”.

Uroczystość transmitowana będzie online.

Wykonawcy: Orkiestra „Camerata Impuls”, Katarzyna Oleś-Blacha – sopran, Stanisław Kufluk – baryton, Małgorzata Kaniowska – dyrygent. Koncert poprowadzą dr Małgorzata Mendel i Jacek Filus.

W programie koncertu znajdą się wybrane utwory z najpopularniejszej muzyki Wiednia pokazane w twórczości dwóch skrajnie różnych i jednocześnie najbardziej znanych kompozytorów wiedeńskich – W.A. Mozarta i J. Straussa (syna). Te ikony naddunajskiej muzyki to niewątpliwie „dwa brzegi” Dunaju, które różni i muzyka i epoka, łączy natomiast ponadhistoryczne uwielbienie kolejnych pokoleń i niezwykły blask twórczości – dla każdego z nas inny.

W tym roku po raz pierwszy z okazji swojego święta uczelnia postanowiła uhonorować instytucję, która najściślej współpracuje z uniwersytetem i zdaniem społeczności akademickiej zasłużyła na wyróżnienie tytułem „Promotora Nauki”. Wyróżnienie to jest swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowej, niezwykle owocnej i satysfakcjonującej współpracy.

Tytuł zostanie przyznany podczas XIX uroczystego koncertu akademickiego, a towarzyszyć mu będzie wręczenie okolicznościowej statuetki wykonanej przez dr hab. Katarzynę Pykę z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego.

Koncert zamknięty. Rezerwacja biletów została zakończona.