XIII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej

Od 24 do 29 kwietnia 2015 roku w Katowicach odbywać się będzie XIII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej. Hasłem wiodącym tegorocznej edycji jest „Sztuka ucieleśnienia”. W programie wydarzenia zaplanowano m.in.: happening plastyczny dla uczniów klas I–III  pt. „Krajobraz mojej duszy – czyli o świadomości własnej wartości”, sesję naukową, warsztaty dla nauczycieli, animatorów i studentów oraz pokazy teatralne.

Organizatorami festiwalu są: Centrum Ekspresji Dziecięcej przy Bibliotece Śląskiej w Katowicach, Biblioteka Śląska w Katowicach, Zakład Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego oraz Zakład Pedagogiki Twórczości i Ekspresji Dziecka Uniwersytetu Śląskiego. Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Szczegółowe informacje dostępne są na facebooku.