facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

XII edycja Święta Liczby Pi

symbol liczby Pi

W środę 14 marca 2018 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w  Chorzowie odbywać się będzie Święto Liczby Pi, w ramach którego zaplanowano liczne wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy. Dzięki temu zarówno pasjonaci, jak i osoby, które chciałyby odkryć urok nauk ścisłych i przyrodniczych będą mogli znaleźć coś dla siebie. Wydarzenie adresowane jest zatem nie tylko do kandydatów zainteresowanych podjęciem studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych, ale także studentów (również innych kierunków), nauczycieli i absolwentów.

Pomysł Święta Liczby Pi narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku w Instytucie Exploratorium, a jego celem była popularyzacja nauk ścisłych. Datę wydarzenia determinuje amerykański zapis 14 marca: 3.14, czyli pierwsze trzy cyfry rozwinięcia tej stałej matematycznej.