XI Dyskusja Panelowa „Oblicza fizyki. Między fascynacją a niepokojem”

W piątek 4 grudnia 2015 roku o godz. 10.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się XI Dyskusja Panelowa z cyklu „Oblicza fizyki. Między fascynacją a niepokojem”. Tematem spotkania będzie „Światło i dźwięk”. W inauguracji Dyskusji Panelowej udział wezmą między innymi prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny oraz dyrektor Instytutu Fizyki UŚ prof. zw. dr hab. Andrzej Ślebarski.

W programie przewidziano wystąpienia:

• prof. dr. hab. Wojciecha Gawlika (Wydział Fizyki, Uniwersytet Jagielloński): „Rok światła – era fotoniki” (godz. 10.10);
  • prof. dr. hab. Aleksandra Sęka (Instytut Akustyki, Uniwersytet Adama Mickiewicza): „Ucho – nie tylko narząd słuchu, nie tylko detektor dźwięku)” (godz. 10.55);
  • prof. dr. hab. Wiesława Gruszeckiego (Instytut Fizyki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej): „Fotosynteza w świetle” (godz. 12.10);
  • prof. dr. hab. Marka Stankiewicza (Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Uniwersytet Jagielloński): „SOLARIS – nowe światło dla polskiej nauki” (godz. 14.00);
  • prof. dr. hab. Bogusława Fugiela (Instytut Fizyki, Uniwersytet Śląski): „Nie bój się, Kate!” (godz. 15.00).

Wykłady będą trwały około 30 minut, a bezpośrednio po każdym z nich przewidziany jest czas na dyskusję. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: obliczafizyki.us.edu.pl.

Plakat promujący wydarzenie

„studentnews.pl” - „XI Dyskusja Panelowa „Oblicza fizyki. Między fascynacją a niepokojem”” (02.12.2015).