Wystawa w ramach projektu „Galeria tymczasowa”

Od 12 do 18 marca 2012 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1) prezentowana będzie wystawa pt. „Widok od wewnątrz – Meksyk i Gwatemala” autorstwa Marii Lebiody i Jonatana Kurzwelly’ego. W ramach przedsięwzięcia, o godz. 14.45, odbędzie się otwarta dyskusja o fotografii etnograficznej i metodach prowadzenia badań w terenie, w której udział weźmie Maria Lebioda.

Wystawa prezentuje temat przewodni przedsięwzięcia: „Smutki i radości dnia codziennego, rzeczy dobre oraz te, które wywołują twoje negatywne uczucia”. Projekt umożliwił badania nad tym, jak sytuacja kulturowa warunkuje proces kreowania obrazu w różnych społecznościach.

Druga część wystawy prezentowana będzie w Galerii Tymczasowej (Katowice, ul. Dyrekcyjna 10/12).

Projekt realizowany jest przez firmę Grupakulturalna.pl we współpracy z Kołem Naukowym Doktorantów Kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, Kołem Naukowym Filozofii Kultury UŚ i Stowarzyszeniem „Szatnia”.

Szczegółowe informacje o wystawie dostępne są na stronie internetowej: http://www.od-wewnatrz.pl/.

O wystawie