Wystawa „Portrety Biorców” w ramach akcji „Krwisty Maj. WampirUŚ”

W ramach akcji „Krwisty Maj. WampirUŚ”, organizowanej przez Uniwersytet Śląski oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, zostanie zaprezentowana wystawa fotografii „Portrety Biorców”. Fotoreporter Przemysław Jendroska uwiecznił na zdjęciach osoby, którym przetoczona krew przywróciła zdrowie i dała szansę na drugie życie. Portrety mają zwrócić uwagę mieszkańców Śląska na to, jak niewiele trzeba, żeby komuś pomóc, przywrócić mu nadzieję i motywację do walki z ciężką chorobą oraz zachęcić uczestników akcji „Krwisty Maj” do oddawania krwi i rejestracji w bazie dawców szpiku w specjalnie przygotowanym ambulansie RCKiK.

Wystawa otwarta zostanie 5 maja 2014 r. na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) i dostępna będzie do 12 maja. Od 13 do 28 maja „Portrety Biorców” będą prezentowane w Szkole Zarządzania UŚ (Chorzów), natomiast od 29 maja do 30 czerwca wystawa będzie dostępna w Cieszynie.

Poznaj historię biorców-bohaterów wystawy

Na zdjęciach poniżej: Aleksander, Grzegorz i Szymek, bohaterowie wystawy.