Wystawa „Dyplomy 2011–2016: projektowanie graficzne”

30.11.2016 - 11:23, aktualizacja 30.11.2016 - 11:23
Redakcja: admin

Od 30 listopada 2016 roku w holu rektoratu Uniwersytetu Śląskiego będzie można oglądać wystawę zatytułowaną „Dyplomy 2011–2016: projektowanie graficzne”, prezentującą wybór najlepszych dyplomów magisterskich i licencjackich zrealizowanych w pracowniach projektowania graficznego Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w ciągu ostatnich pięciu lat. Kuratorem ekspozycji jest dr hab. Tomasz Kipka. Wśród autorów prezentowanych dyplomów znaleźli się: Paulina Bodek, Iwona Cichy, Ewa Chorążak, Marta Czuban, Ewa Deja, Beata Grzeganek, Katarzyna Hańczak, Katarzyna Koperczak, Paulina Kosma, Angelika Kubicz, Ina Kusznierowska, Izabela Lankocz, Karolina Maluty, Patrycja Sicińska, Martyna Sobolewska, Beata Sosnowska, Magdalena Strączyńska, Małgorzata Tajnert, Patrycja Warzeszka i Agnieszka Woźniak.

Prace pokazują, że projektowanie graficzne w Cieszynie jest dyscypliną sytuującą się na styku sztuki i biznesu. Tematem dla twórców stały się m.in. książki, opakowania, a także kroje pisma wykorzystywane do zastosowań np. w systemach identyfikacji wizualnej czy aplikacje mobilne. Wśród realizacji dyplomowych niejednokrotnie pojawiają się także plakaty o tematyce ekologicznej.

Dyplomy zostały zrealizowane pod kierunkiem: dr hab. Tomasza Kipki, dr hab. Stefana Lechwara, dr hab. Łukasza Klisia i dr hab. Sebastiana Kubicy. Ekspozycja została wystawiona przy wsparciu Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego i współfinansowaniu z budżetu miasta Katowice.