Wykłady dr Catherine A. M. Clarke ze Swansea University w Walii

W dniach 11-12 maja Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów na wykłady gościnne, które wygłosi dr Catherine A. M. Clarke ze Swansea University w Walii.

Wykład pierwszy pt. "Re-making a myth: the DC Comics Beowulf series, 1975-6", traktujący o związkach między literaturą angielską i kulturą popularną, odbędzie się 11 maja 2009 r. (poniedziałek) o godzinie 9.45 w sali 0.3 (Sosnowiec, ul. Grota-Roweckiego 5). Drugi wykład pt. "Edges and otherworlds: imagining tidal spaces in medieval English literature", podejmujący zagadnienia historycznej geografii kulturowej, odbędzie się 12 maja 2009 r. (wtorek) o godzinie 9.45 w sali 1.46 (Sosnowiec, ul. Grota-Roweckiego 5).

Dr Catherine A. M. Clarke jest uznanym autorytetem w dziedzinie studiów kulturowych nad wczesnym średniowieczem angielskim i jest zaangażowana w szereg interesujących projektów badawczych.

Wykład 1 pdf

Wykład 2 pdf