Wykład pt. „Ukryty język symboli w sztuce”

17.04.2019 - 14:31, aktualizacja 17.04.2019 - 14:31
Redakcja: admin

23 kwietnia 2019 roku o godz. 17.00 w sali Parnassos w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (pl. Rady Europy 1) odbędzie się spotkanie Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności, podczas którego Lech Majewski wygłosi wykład pt. „Ukryty język symboli w sztuce”. Spotkanie, organizowane przez Stację Naukową PAU w Katowicach, poprowadzi dr hab. Zygmunt Woźniczka z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Lech Majewski to pochodzący z Katowic malarz, poeta, prozaik i reżyser, od 1981 roku pracujący głównie zagranicą. Jego filmy, takie jak „Rycerz”, „Wojaczek”, „Angelus”, były prezentowane i nagradzane na festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Berlinie, Toronto, Rzymie, Nowym Jorku, Rio de Janeiro, Londynie, Barcelonie i Montrealu. Wideoarty, fotografie oraz rzeźby artysty pokazywało wiele muzeów i galerii świata, w tym Museum of Modern Art w Nowym Jorku i National Gallery w Londynie. Lech Majewski jest członkiem Polskiej Akademii Umiejętności, Amerykańskiej Gildii Reżyserów i Amerykańskiej Akademii Filmowej.