Wykład pt. „Ekstremalny CERN – lewitacja i niezwykłe własności materii”

10.06.2019 - 12:25, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

15 czerwca 2019 roku o godz. 14.00 w auli im. Mikołaja Kopernika na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 14) rozpocznie się trzecie spotkanie w ramach otwartych wykładów CERN-owskich, które przybliżają problemy badane w największym laboratorium świata. Wydarzenie skierowane jest do studentów Uniwersytetu Śląskiego Dzieci oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Wykład pt. „Ekstremalny CERN – lewitacja i niezwykłe własności materii” wygłosi dr Arkadiusz Gorzawski – naukowiec związany z Europejską Organizacją Badań Jądrowych (CERN) w Genewie i Uniwersytetem Maltańskim. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z badaniami prowadzonymi w CERN-ie przy użyciu największych i najbardziej skomplikowanych na świecie urządzeń badawczych, a także z wykorzystaniem nadprzewodnictwa i niezwykłych właściwości materii w ekstremalnie niskich temperaturach.

Zaproszenie (pdf, 457 kB)