facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Wykład pt. „The content and structure of entries in etymological and historical dictionaries” prof. Stevena N. Dworkina

logo EMLex

1 czerwca 2017 r. o godz. 13.45 w Instytucie Filologii Germańskiej na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (sala nr 3.29) rozpocznie się wykład otwarty zorganizowany w ramach Europejskich Studiów Leksykograficznych EMLex. Prelekcję pt. „The content and structure of entries in etymological and historical dictionaries” wygłosi prof. Steven N. Dworkin (University of Michigan, USA).

Profesor Steven N. Dworkin jest specjalistą w zakresie lingwistyki romańskiej i hispanistyki. Jego głównym obszarem badawczym jest historia języka hiszpańskiego. Prowadzi wykłady i ćwiczenia w ramach następujących przedmiotów: wstęp do języków romańskich, historia języka hiszpańskiego, język hiszpański w średniowieczu, struktura języka hiszpańskiego, współczesny globalny język hiszpański. Autor m.in. takich książek, jak: „Etymology and Derivational Morphology: The Genesis of Old Spanish Denominal Adjectives in –ido” (1985); „Lexical Studies of Medieval Spanish Texts: A Bibliography of Concordances, Glossaries, Vocabularies and Selected Word Studies” (1993), „Co-editor (with Dieter Wanner) of New Approaches to Old Problems: Issues in Romance Historical Linguistics” (2000).

Wykład odbędzie się w języku angielskim. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.emlex.us.edu.pl.