Wykład otwarty prof. dr. Andrei De Carlo „Arachne i jej córki. Strategia pajęczycy w literaturze”

09.03.2018 - 18:09, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Prof. dr Andrea De Carlo jest pracownikiem L'Università degli Studi di Napoli L'Orientale (Włochy),  italianistą i tłumaczem przysięgłym z języka polskiego, prowadzi zajęcia z literatury, tłumaczeń i języka polskiego. Szczególnym przedmiotem jego zainteresowań badawczych stała się twórczość Józefa Ignacego Kraszewskiego i gender studies. W semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018 prowadzi, na zaproszenie Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich, jako profesor wizytujący, zajęcia na międzynarodowych studiach polskich z programu kultury regionów. Wygłosi także wykład otwarty pt. „Arachne i jej córki. Strategia pajęczycy w literaturze”, który odbędzie się 19 marca 2018 roku o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach.

plakat promujący wykład otwarty prof. dr. Andrei De Carlo, z datą i miejscem wydarzenia, tytułem prelekcji oraz zdjęciem wykładowcy