Wykład otwarty poświęcony profilaktyce raka szyjki macicy na Wydziale Filologicznym UŚ

9 kwietnia 2014 r. o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach (plac Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się wykład otwarty poświęcony profilaktyce raka szyjki macicy.

Uniwersytet Śląski w Katowicach, poseł na Sejm RP dr Jerzy Ziętek, Centrum Medyczne Femina, NZOZ Przychodnia „KAMED” oraz KAMSOFT S.A. powołali Akademicką Koalicję na Rzecz Walki z RSM pod hasłem Granat na Raka. UŚwiadamiamy. Celem przedsięwzięcia są działania na rzecz realnej poprawy sytuacji w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy (RSM) wśród kobiet ze społeczności akademickiej: studentek, pracownic i partnerek pracowników. Poprzez dotarcie do kobiet związanych ze szkolnictwem wyższym i przypominanie im o konieczności systematycznego poddawania się badaniom profilaktycznym zwiększona zostanie szansa na wykrycie choroby w jej początkowej fazie, a w konsekwencji możliwość wyleczenia.

W ramach kampanii zaplanowano wiele działań związanych z promocją profilaktyki, organizację wykładów otwartych, paneli merytorycznych z udziałem ekspertów. Kobiety ze społeczności akademickiej mają zagwarantowane przez Uniwersytet Śląski bezpłatne badanie cytologiczne w godzinach pracy w przychodni znajdującej się w pobliżu uczelni.