Wykład gościnny pt. "Heaven, Hell and Purgatory in Medieval and Modern Literature"

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na jedyny w Polsce wykład gościnny pt. "Heaven, Hell and Purgatory in Medieval and Modern Literature", który wygłosi prof. Michael Alexander z University of St Andrews.

Profesor Michael Alexander jest światowej sławy autorytetem w dziedzinie studiów nad literaturą angielską. Szczególnym uznaniem cieszą się jego poetyckie tłumaczenia Beowulfa i innych utworów staroangielskich na współczesną angielszczyznę, które wydane były w serii Penguin Classics. Najnowszą publikacją profesora Alexandra jest książka "Medievalism: The Middle Ages in Modern England" (Yale University Press, 2007).

Wykład odbędzie się 19 listopada 2009 r. (czwartek) o godzinie 11.30, w sali 0.1 (przyziemie, koło księgarni), w Centrum Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. gen. S. Grota-Roweckiego 5).

więcej...pdf