Wybieramy „Absolwenta z Pasją” Uniwersytetu Śląskiego

09.11.2018 - 18:27 aktualizacja 09.11.2018 - 18:27
Redakcja: admin

Już po raz szósty Uniwersytet Śląski wspólnie z „Gazetą Wyborczą” przyzna tytuł „Absolwenta z Pasją”. Otrzyma go osoba aktywna społecznie, osiągająca sukcesy w dziedzinie kultury, nauki lub sportu, z pełnym zaangażowaniem oddająca się swoim zainteresowaniom. W tym roku o tytuł ubiega się aż 15 osób.

Zwycięzcę plebiscytu wybiorą internauci w głosowaniu, które trwa do 18 listopada 2018 roku do godz. 23.55. Na podstawie wyników komisja konkursowa wyróżni jednego z kandydatów tytułem „Absolwenta z Pasją 2018”.

Sylwetki kandydatów prezentowane są na stronie: katowice.wyborcza.pl, na której można również oddać głosy.

Plebiscyt organizowany jest od 2013 roku, a jego pierwszą laureatką została Magdalena Knapik – absolwentka Wydziału Filologicznego, a obecnie pracownik Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Drugą edycję wygrał Grzegorz Gawlik – absolwent Wydziału Prawa i Administracji, podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf oraz prawnik. Trzy lata temu zwyciężył Paweł Bajtlik – absolwent pedagogiki i animacji społeczno-kulturalnej, organizator imprez sportowych i promotor aktywności. W 2016 roku laureatką została Gabriela Bazan – absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym, pasjonatka fotografii i filmu, natomiast ubiegłorocznym laureatem został dr Rafał Warchulski – pracownik Uniwersytetu Śląskiego oraz fotografik.

Nazwisko tegorocznego Absolwenta z Pasją poznamy 19 listopada 2018 roku podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom UŚ. Zwycięzca plebiscytu otrzyma wyjątkową nagrodę – możliwość odbycia lotu balonem badawczym Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegółowe informacje na temat plebiscytu można znaleźć na stronie: absolwent.us.edu.pl.

Głosowanie i sylwetki kandydatów dostępne są na stronie: katowice.wyborcza.pl.