Wizyta młodzieży z Ukrainy w Szkole Języka i Kultury Polskiej

Od 24 do 28 marca 2012 r. Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich gościć będą grupę młodzieży z Zaporoskiego Obwodowego Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. Adama Mickiewicza na Ukrainie. Opiekunką grupy będzie Olga Pawluk, absolwentka lwowskiej edycji Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego, uczestniczka warsztatów polonistycznych w Cieszynie, od wielu lat współpracująca ze Szkołą.

Wydarzenie będzie okazją do zapoznania młodzieży z ofertą kursów proponowanych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ, z możliwością studiowania w ramach Studiów Polskich w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich. Ofertę Uniwersytetu Śląskiego przedstawi mgr Joanna Laskowska z Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych.

W ramach przedsięwzięcia przewidziano zwiedzanie Nikiszowca, Giszowca, Biblioteki Śląskiej oraz Centrum Sztuki Filmowej. Grupa z Zaporoża spotka się także z Samorządem Studenckim Wydziału Filologicznego UŚ oraz będzie uczestniczyć w lekcjach pokazowych języka polskiego.