Wizyta delegacji z University of Alberta w Kanadzie

23 czerwca 2014 r. Uniwersytet Śląski odwiedzi delegacja z University of Alberta w Edmonton w Kanadzie w składzie: prof. Joseph Patrouch (Director, The Wirth Institute for Austrian and Central European Studies, Representative and Plenipotentiary of the Provost for Exchange Agreements with the Universities in Central Europe) oraz prof. dr Wacław Osadnik (Faculty of Arts).

Współpraca z tą uczelnią jest prowadzona od wielu lat przez Wydział Filologiczny UŚ oraz Szkołę Języka i Kultury Polskiej. Spotkanie posłuży zdefiniowaniu planów współpracy i omówieniu warunków wymiany studentów i pracowników.

Gości podejmie dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek, prorektor ds. kształcenia i studentów. W spotkaniu uczestniczyć będą również dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor – pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych, prof. dr hab. Rafał Molencki – dziekan Wydziału Filologicznego, prof. dr hab. Krzysztof Jarosz – prodziekan ds. nauki i współpracy międzynarodowej, kierownik Zakładu Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego, prof. zw. dr hab. Marian Kisiel – prodziekan ds. rozwoju i promocji, dr hab. Paweł Jędrzejko – kierownik Zakładu Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich, dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego oraz Agata Wójcik – kierownik Działu Współpracy z Zagranicą.