Wizyta delegacji z Chongqing Jiaotong University

W piątek 10 lipca 2015 roku na Uniwersytecie Śląskim gościć będzie delegacja z Chongqing Jiaotong University (Chiny). Wizyta będzie okazją do nawiązania współpracy pomiędzy uczelniami. Podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 15.00 w rektoracie uczelni (sala nr 29), podpisana zostanie umowa dotycząca współpracy naukowo-edukacyjnej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Chongqing Jiaotong University.

Delegacji przewodniczyć będzie prof. Wang Zhixiang – prorektor Chongqing Jiaotong University, a w skład delegacji wejdą: prof. Liang Bo – dyrektor Sekcji Nauki i Technologii, prof. Song Jun – dziekan Szkoły Informatyki i Technologii, prof. Cao Shunfa ze Szkoły Języków Obcych, prof. Wei Tongling – kierownik Szkoły Finansów i Ekonomii, prof. Zhang Weiquan – dyrektor Sekcji Finansów.

Zagranicznych gości powitają: dr hab. Mirosław Nakonieczny – prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji oraz przedstawiciele wydziałów i jednostek UŚ: prof. dr hab. Rafał Molencki – dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuch – dyrektor Instytutu Języka Polskiego, prof. dr hab. Andrzej Łyda – dyrektor Instytutu Języka Angielskiego, prof. dr hab. Marek Biesiada – zastępca dyrektora Instytutu Fizyki, dr hab. Włodzimierz Fechner z Instytutu Matematyki, dr Jarosław Rybczyński ze Szkoły Zarządzania.

W spotkaniu udział weźmie również Adam Antoniewicz, dyrektor Centrum Studiów Polskich Northeastern University (Shenyang, Chiny) oddelegowany ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej.