Wielofunkcyjna strefa aktywności w Chorzowie

19.06.2017 - 11:37 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Na zlecenie Uniwersytetu Śląskiego pracownia SLAS Architekci stworzyła projekt wielofunkcyjnej strefy aktywności, która zlokalizowana zostanie w okolicach Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (Chorzów, ul. 75 Pułku Piechoty).

Strefę tworzyć będą m.in.: plac zabaw, boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę, stołówka pod chmurką, hamaki, ławki, huśtawki. Ze skweru korzystać będą mogły dzieci, młodzież, w tym studenci, dorośli oraz osoby starsze. Do budowy strefy architekci planują zastosować proste, surowe materiały, takie jak: beton, stal ocynkowaną czy drewno. Plan przestrzeni zakłada również stworzenie części ogrodowych obsadzonych różnorodną roślinnością.

Projekt jest wspólną inicjatywą Uniwersytetu Śląskiego oraz Miasta Chorzowa i wpisuje się w ideę rozwoju Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Wizualizacja skweru w Chorzowie

Wizualizacja projektu wielofunkcyjnej strefy aktywności
Fot. Materiały prasowe

Na temat strefy napisali: