Warsztaty z zakresu tłumaczenia wspomaganego komputerowo

15.11.2016 - 17:22, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W piątek 25 listopada 2016 roku w godz. od 14.00 do 18.00 w pracowni komputerowej Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14, s. 425) odbędą się warsztaty pt. „Konwersja plików PDF – Wordfast Anywhere. Program wspomagający pracę tłumacza w chmurze”.

Szkolenie, którego organizatorem jest Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, będzie prowadzić dr Izabela Mrochen z Zakładu Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki – certyfikowany trener programu wspomagającego pracę tłumaczy MemoQ oraz dostępności stron internetowych.

Warsztaty skierowane są do osób chcących poznać sposoby konwersji plików PDF do edytowalnego formatu DOC za pośrednictwem programu „Wordfast Anywhere” oferującego techniczne rozwiązania usprawniające pracę tłumaczy.

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia:

• podstawowe pojęcia, takie jak: narzędzia CAT (Computer Assisted Translation), pamięć tłumaczeniowa, tłumaczenie automatyczne czy chmura obliczeniowa,
  • zewnętrzne i wewnętrzne tagi w Wordfast Anywhere,
  • funkcje panelu użytkownika,
  • poruszanie się w środowisku Wordfast Anywhere,
  • tworzenie projektu i otwieranie dokumentu przeznaczonego do tłumaczenia,
  • sprawdzanie i eksportowanie dokumentu,
  • statystyka tekstu (liczba znaków, liczba słów, dopasowanie).

Zgłoszenie udziału w szkoleniu należy przesyłać za pośrednictwem formularza drogą elektroniczną na adres e-mail: spnjo@us.edu.pl do 21 listopada.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.spnjo.us.edu.pl.

Program szkolenia (plik pdf)

Formularz zgłoszenia (plik pdf)