Warsztaty z ekspertem zagranicznym w ramach „UStuŚ – Uniwersyteckie Studia Środowiskowe...”

Od 22 do 27 czerwca 2015 roku w ramach dodatkowych zajęć organizowanych dla studentek i studentów „UStuŚ – Uniwersyteckie Studia Środowiskowe: kierunek zamawiany ochrona środowiska” na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego odbywają się „Warsztaty z ekspertem zagranicznym”. Celem szkoleń jest zapoznanie studentów z zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska w aspekcie ogólnoeuropejskim. W ramach warsztatów omawiane i analizowane będę następujące tematy: „Biodiversity and species diversity”, „Woodland habitat creation and management”, „Landscape management and environmental protection”, „Flood risk management”, „Ecosystem services”, „Species (native and alien) distribution maps and monitoring”, „Ecological network”, „Renaturation of environment in industrialised and urbanised landscape”, „Environmental hazards identification”, „Climate change”.

Warsztaty te prowadzone są przez ekspertów z całej Europy: dr Franco Magurno (Węgry), dr Eleanor Cohn (Wielka Brytania), prof. Ian Christopher Trueman (Wielka Brytania), dr Anne Wheeler (Wielka Brytania), dr Lynn Besenyei (Wielka Brytania), dr Myroslav Shevera (Ukraina), dr Antonio Gómez Sal (Hiszpania), prof. dr Christoph Zöpel (Niemcy), dr hab. Mohamed Hazem Kalaji (Wielka Brytania), Jaime Madrigal González, PhD (Hiszpania).

Centralnym wydarzeniem realizowanych warsztatów będzie sesja posterowa, która odbędzie się 24 czerwca w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, w trakcie której studenci będą omawiali wyniki własnych badań przeprowadzonych podczas wykonywania pracy licencjackiej. W trakcie prezentacji posterów będą mieli również możliwość przedyskutowania omawianych zagadnień z ekspertami zagranicznymi.

Program sesji posterowej