Warsztaty pt. „Odkrywamy mroczne tajemnice zamków Półwyspu Iberyjskiego”

W ramach Śląskiej Nocy Naukowców 28 września 2012 r. od godz. 17.45 do 18.45 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Grota-Roweckiego 5; sala nr 2.51) odbędą się warsztaty pt. „Odkrywamy mroczne tajemnice zamków Półwyspu Iberyjskiego”.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać najpiękniejsze zamki średniowieczne znajdujące się na Półwyspie Iberyjskim, życie w dawnych czasach, legendy o smokach, rycerzach i księżniczkach oraz nauczyć się kilku zwrotów w języku hiszpańskim i portugalskim. Przewidziano także wiele konkursów i zabaw. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat wraz z rodzicami i zostaną poprowadzone przez: dr Cecylię Tatoj, dr Katarzynę Gutkowską, mgr Sylwię Klos Jerónimo, mgr Barbarę Paczyńską-Martín.

Warsztaty objął patronatem radca ds. edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii w Polsce. Partnerem wydarzenia jest miasto Sosnowiec. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Śląskiej Nocy Naukowców: www.nocnaukowcow.com.pl/pl/wydarzenie/280.

logo Sosnowca   logo