Warsztaty pt. „Jak roboty żyją ze sobą w zgodzie? – Swarm-bots”

Śląska Noc Naukowców

W ramach Śląskiej Nocy Naukowców 28 września 2012 r. o godz. 20.00 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach (Sosnowiec, ul. Będzińska 39; sala 4, 5, 105, hol) odbędą się warsztaty zatytułowane „Jak roboty żyją ze sobą w zgodzie? – Swarm-bots”. Uczestnicy spotkania poznają zagadnienia związane z robotami oraz sposobami ich porozumiewania się, m.in. proces budowy robota z prostych klocków. Całość warsztatów będzie oparta o projekt Swarm-bots, którego koordynatorem jest prof. Marco Dorigo.

Warsztaty przeznaczone są dla miłośników robotów oraz algorytmiki bazującej na biomimetyzmie, a także dla wszystkich lubiących badać zachowania stadne i programowanie. Maksymalna liczba uczestników – 50 osób. W przypadku dużej liczby osób zainteresowanych spotkanie zostanie podzielone na dwie tury po 25 osób. Warsztaty poprowadzą: prof. UŚ dr hab. Urszula Boryczka, prof. UŚ dr hab. inż. Mariusz Boryczka, dr Jan Kozak, mgr Przemysław Juszczuk, mgr Tomasz Łysek, mgr Tomasz Jach i mgr Tomasz Xięski.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Śląskiej Nocy Naukowców: www.nocnaukowcow.com.pl/pl/wydarzenie/283.