Warsztaty pt. „I Ty możesz zostać dzwonnikiem z Notre-Dame…”

W ramach Śląskiej Nocy Naukowców 28 września 2012 r. od godz. 17.30 do 19.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Grota-Roweckiego 5; parter, sala nr 1.22) odbędą się warsztaty pt. „I Ty możesz zostać dzwonnikiem z Notre-Dame, czyli wędrówka po zakamarkach katedr gotyckich”.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać sekrety katedry gotyckiej, dowiedzieć się czegoś o maszkaronach, zbadać zasady działania łuków przyporowych oraz stworzyć własną wersję witrażu. Warsztat zostanie poprowadzony przez: dr Aleksandrę Chrupałę, dr Małgorzatę Chrupałę-Pniak, dr Magdalenę Perz.

Partnerem wydarzenia jest miasto Sosnowiec. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Śląskiej Nocy Naukowców: www.nocnaukowcow.com.pl/pl/wydarzenie/254.

logo Sosnowca

logo ŚNN