VII Festiwal Slajdów Podróżniczych

Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze "Garuda" oraz Studenckie Koło Podróżnicze "Denali" organizują od 26 do 29 marca 2009 r. w Instytucie Fizyki UŚ (ul. Uniwersytecka 4) VII Festiwal Slajdów Podróżniczych, poświęcony pamięci najwybitniejszego polskiego himalaisty Jerzego Kukuczki.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dziekan Wydziału Nauk o Ziemi prof. dr hab. Adam Idziak, dyrektor Instytutu Fizyki prof. dr hab. Krystian Roleder oraz dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr hab. Jan Malicki.

Podczas festiwalu organizatorzy przybliżą publiczności sylwetkę i osiągnięcia Jerzego Kukuczki.
Gościem specjalnym będzie himalaista Ryszard Pawłowski - przyjaciel i partner podczas ostatniej wspinaczki Jerzego Kukuczki.

Festiwalowi będą towarzyszyć następujące konkursy: plakatowy fotografii podróżniczej, pokazów otwartych i fotograficzny „Moja podróż 2008”. Termin nadsyłania prac upływa 20 marca 2009 r. Wyróżnione prace zostaną nieodpłatnie opublikowane w magazynie "Globtroter".

Więcej o konkursach, pokazach festiwalowych i prelegentach można znaleźć na stronie: http://www.festiwal.morawiec.travel.pl/