VI edycja „Wampiriady” w Cieszynie

18 listopada 2014 r. na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbędzie się VI edycja „Wampiriady”. Akcja trwać będzie od godz. 9.00 do 15.00 w sali konferencyjnej (Cieszyn, ul. Bielska 62). Oddając krew będzie można wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. Zaplanowano m.in.: pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków, prelekcję na temat zdrowego odżywiania oraz koncert w wykonaniu wokalistów z Bielska-Białej. Będzie również możliwość przejażdżki wozem pożarniczym.

Koordynatorem „Wampiriady” jest Sandra Kocjan, członkini Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej działającego na Uniwersytecie Śląskim.

Dla wszystkich dawców zostanie przeprowadzona loteria fantowa z atrakcyjnymi upominkami.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.