USiołek wytypuje zwycięską drużynę w meczu „Senat kontra Senat”

31 maja 2012 r. o godz. 11.00 w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie osiołek Michał, którym opiekuje się Uniwersytet Śląski spróbuje przewidzieć wynik charytatywnego meczu piłki nożnej pomiędzy reprezentantami Senatu RP a przedstawicielami senatów uczelni polskich. USiołek wytypuje zwycięzcę, poprzez wybranie jednego z jabłek z nazwą drużyny.

Charytatywny mecz „Senat kontra Senat” odbędzie się 1 czerwca 2012 r. o godz. 15.00 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu (ul. Kresowa 1).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Usiołek przepowiedział wynik meczu. Będzie jak ośmiornica Paul?”. (31.05.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Usiołek nie przewidział wyniku meczu. Politycy wygrali z naukowcami”. (01.06.2012).