UŚ na Targach Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo 2018

09.04.2018 - 13:06 aktualizacja 09.04.2018 - 13:06
Redakcja: admin

20 i 21 kwietnia 2018 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Exposilesia w Sosnowcu odbywać się będzie premierowa edycja Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo 2018, których celem jest wymiana wiedzy i doświadczenia przedstawicieli środowisk medycznych oraz naukowych związanych m.in. z rehabilitacją i fizjoterapią, ortopedią, opieką zdrowotną. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Na targach zostanie ustawione stanowisko Uniwersytetu Śląskiego, na którym prezentowane będą rozwiązania naukowców z Wydziału Informatyki i Nauki i Materiałach, w tym m.in. prototypy: gry do rehabilitacji opartej na wirtualnej rzeczywistości, rehabilitacyjnej kamizelki oscylacyjnej, systemów monitorowania wybranych funkcji życiowych z wykorzystaniem technologii mobilnych. Targi staną się także okazją do rozmowy z twórcami prezentowanych rozwiązań: prof. dr. hab. inż. Zygmuntem Wróblem – dyrektorem Instytutu Informatyki, dr. Pawłem Janikiem, dr Małgorzatą Janik i mgr. inż. Michałem Pielką z Zakładu Komputerowych Systemów Biomedycznych, dr. Grzegorzem Machnikiem z Zakładu Modelowania i Grafiki Komputerowej, mgr Iwoną Polak z Zakładu Systemów Informatycznych oraz z przedstawicielami Biura Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegółowe informacje oraz program targów dostępny jest na stronie: www.exposilesia.pl/rehexpo/0/0/pl.