Uroczystość otwarcia największego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Polsce

13 kwietnia 2012 r. o godz. 10.00 w budynku UŚ przy ul. Bankowej 14 (1 piętro, pokój 415) odbędzie się otwarcie największego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Polsce, który swoją siedzibę będzie miał przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.  W ramach uroczystości przewidziano m.in. briefing prasowy z udziałem JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, przedstawicieli Fundacji AIP oraz beneficjenta AIP, oficjalne otwarcie nowego biura oraz konferencję pt. „Przedsiębiorczość Akademicka – drogą rozwoju własnej kariery. Szanse i zagrożenia dla młodych przedsiębiorców w regionie”.

Konferencja odbędzie się w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego. Tematyka spotkania skoncentruje się na szansach młodych ludzi na rynku pracy oraz formach wsparcia instytucji otoczenia biznesu w zakresie prowadzenia własnej firmy. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele najważniejszych instytucji wspierających młodych przedsiębiorców na Śląsku. Dodatkowo tego dnia odbędzie się również Dzień Otwarty, podczas którego wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzić Inkubator i dowiedzieć się wszelkich potrzebnych informacji na temat zakładania firmy w AIP.

Na konferencję obowiązują zapisy, pod adresem katarzyna.lipska@przedsiebiorca.pl lub telefonicznie pod numerem 32 359 22 15.

O wydarzeniu napisał portal „Przewodnik dla mieszkańców” w artykule pt. „Największy Inkubator w Polsce przy UŚ w Katowicach!” (11.04.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UŚ ma nową siedzibę” (13.04.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „ris.slaskie.pl” w artykule pt. „Przy Uniwersytecie Śląskim otwarto największy AIP w Polsce”. (13.04.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Uniwersytet Śląski chwali się inkubatorem gigantem”. (22.04.2012).