Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UŚ oraz UJ Tomasowi Tranströmerowi

fot. Andrzej Markiewicz12 września 2014 r. o godz. 17.00 w Sztokholmie (Villa Nedre Manilla, Djurgårdsvägen 230) odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa szwedzkiemu poecie Tomasowi Tranströmerowi. Uroczystość będzie miała szczególny charakter, bowiem poecie tytuł doktora honoris causa nadadzą dwie uczelnie – Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Jagielloński.

Tomas Tranströmer jest mistrzem słowa, metafizycznej zadumy, poetyckiej zwięzłości i wyciszenia, twórcą pochylonym nad człowiekiem naszych czasów, autorem wierszy o nieprzemijającej wartości, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (2011 r.).

afisz

O wydarzeniu napisali również:

największa szwedzka gazeta codzienna Dagens Nyheter „Gratulujemy, Tomas Tranströmer!” (05.09.2014).

„onet.pl” w artykule pt. „Tomas Transtroemer otrzyma tytuł doktora honoris causa dwóch polskich uczelni ” (10.09.2014).

„swedenabroad.com/pl” w artykule pt. „Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Śląskiego dla noblisty Tomasa Tranströmera” (12.09.2014).

Fotografia Tomasa Tranströmera: Andrzej Markiewicz