Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UŚ prof. Wojciechowi Radeckiemu

16 czerwca 2014 r. o godz. 12.00 w auli nr 8 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11 B) odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego profesorowi Wojciechowi Radeckiemu.

Profesor Wojciech Radecki jest wybitnym prawnikiem, współtwórcą polskiej nauki prawa ochrony środowiska. Kieruje wrocławskim Zakładem Zagadnień Prawnych Kształtowania i Ochrony Środowiska Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Jest autorem wielu publikacji z zakresu ochrony przyrody i zasobów naturalnych. Profesor Wojciech Radecki to człowiek wielkiego umysłu, mistrz i nauczyciel.

Przed uroczystością odbędzie się briefing prasowy o godz. 11.30 przy sali 2.23 na II piętrze Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11B).

O wydarzeniu napisali również:

„money.pl” w artykule pt. „Prof. Wojciech Radecki doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (16.06.2014).

„Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Prof. Wojciech Radecki doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (16.06.2014)

„naukawpolsce.pap.pl” w artykule pt. „Prof. Wojciech Radecki doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (17.06.2014).

Aktualności w TVP Katowice (od 04:50) (16.06.2014)