Uroczystość nadania tytułu doctora honoris causa UŚ prof. Michałowi Hellerowi

Fot. Adam Walanus11 marca 2015 r. o godz. 11.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbędzie się uroczystość nadania tytułu doctora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego księdzu profesorowi Michałowi Hellerowi – wybitnemu kosmologowi, filozofowi i teologowi. Wniosek Rad trzech Wydziałów: Matematyki, Fizyki i Chemii; Nauk Społecznych i Teologicznego został zatwierdzony przez Senat Uniwersytetu Śląskiego 27 stycznia 2015 r.

Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie: http://telewizja.us.edu.pl/strona/on-line. W auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego będzie można zobaczyć przekaz na żywo.

Uroczystość poprzedzi briefing prasowy, który odbędzie się 11 marca o godz. 10.00 w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

Ksiądz profesor Michał Heller jest laureatem nagrody J. Templetona, członkiem: Papieskiej Akademii Nauk, Obserwatorium Watykańskiego, European Society for the Study of Science and Theology, The Center for Theology and the Natural Sciences, European Physical Society, International Astronomical Union, International Society for General Relativity and Gravitation, International Society for Science and Religion, Polskiej Akademii Umiejętności, Towarzystwa Astronomicznego i Towarzystwa Teologicznego, Kawalerem Orderu Orła Białego i Krzyża Komandorskiego Odrodzenia Polski, dyrektorem i założycielem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, człowiekiem skromnym i pokornym o wielkiej pogodzie ducha i życzliwości dla świata i innych.

Fot. Adam Walanus

O wydarzeniu napisali również:

PAP „Nauka w Polsce” – „Ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (12.03.2015)

„dzieje.pl” - „Ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (11.03.2015)

„dziennikzachodni.pl” - „Ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (11.03.2015)

„tvs.pl” - „Ksiądz profesor Michał Heller doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (11.03.2015)

„katowice.tvp.pl” - „Doktorat honoris causa dla ks. prof. Hellera” (11.03.2015)

„katowice.naszemiasto.pl” - „Ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (11.03.2015)

„niedziela.pl” - „Katowice: ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (11.03.2015)

„katowice.gosc.pl” - „Wszechświat Racjonalności i Sensu” (11.03.2015)

„wyborcza.pl” - „Ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (11.03.2015)

„radio.katowice.pl” - „Ks. prof. Michał Heller otrzymał tytuł doktora honoris causa” (11.03.2015)